Adac testy

Chociaż o jakość i bezpieczeństwo produktów dostępnych na runkach Unii Europejskie dbają odpowiednie przepisy prawne, to jednak standardowy certyfikat dopuszczający do sprzedaży to zbyt mało w sytuacji, gdzie liczy się bezpieczeństwo. Pewność zakupu gwarantują wyłącznie testy wykonywane przez takie instytucje, jak: ADAC, DEKRA, OAMTC czy Stiftung Warentest. Każdy fotelik samochodowy Recaro otrzymuje najwyższe noty renomowanych instytutów. Szczególnie cenione są zwłaszcza testy przeprowadzane przez pierwszą z instytucji.

Testy ADAC

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze fotelika jest bezpieczeństwo. Testy ADAC to najlepsza z rekomendacji, gdyż każdy z badanych fotelików przechodzi próby podczas symulowania zderzenia w tych samych warunkach. Ocena poziomu bezpieczeństwa opiera się na teście zderzenia czołowego z prędkością 64 km/h i bocznego z prędkością 50 km/h. Podczas badać wykorzystuje się nadwozie popularnego kompaktu (wcześniej był to Opel Astra, następnie korzystano z platformy VW Golfa) umieszczone na rolkach. Poza obrażeniami, podczas testów ADAC badane jest między innymi prowadzenie pasów bezpieczeństwa przez dziecięcy tułów oraz ryzyko błędnego montażu. Do ostatecznej noty bierze się także pod uwagę jakość ostrzeżeń oraz instrukcję obsługi. Pozostałe czynniki, jakie badane są przez ADAC, to także jakość wykonania, ergonomia, mocowania (w tym dostępność Isofix) oraz łatwość utrzymania w czystości. Szczegółowej kontroli poddawane są także materiały, z jakich wykonane są foteliki – szuka się śladów substancji toksycznych i drażniących.

Aby testy dotyczące funkcjonalności i użyteczności na co dzień przeprowadzane przez cenioną instytucję była miarodajne dla użytkowników innych aut niż popularne kompakty, łatwość montażu sprawdzana jest także w innych pojazdach – od aut klasy miejskiej do miniwanów.

Miarodajny test ADAC to także podział na klasy wagowe. Wiąże się to z faktem, że stale rosnące dziecko powinno mieć zapewniony najwyższy poziom ochrony przez cały okres eksploatacji. Na koniec trzeba dodać, że w przypadku fotelika z mocowaniem Isofix niemiecki instytut podczas badań wykorzystuje ten sposób montażu.

Komfort, jakość wykonania, widoczność, łatwość montażu oraz najważniejsze – bezpieczeństwo. Testy corocznie przeprowadzane przez niezależne instytuty pokazują, że Recaro należy uznać za markę wzorcową. Markę znacznie przewyższającą obowiązujące w krajach Unii Europejskiej standardy.

h1